Happy birthday, Marilyn ! <3

1. june 2013 at 23:54 | Chloe |  ... around the WORLD
beauty, black and white, cute, gif, marilyn

Miss Marilyn Monroe. My hero.
I LOVE YOU !!!


Marilyn alias Norma Jean Baker Mortenson. Hvězda, která nikdy nevyhasne. :)
Dnes by jí bylo 87. Zemřela, ale už v pouhých 36ti letech. Pár týdnů po jejích narozeninách. Údajně zemřela na předávkování ( o Marilyn je známo, že užívala mnoho prášků a barbiburátů .. zvlášť v kombinaci s šampaňským - které milovala ) .. ale já patřím mezi ty, kteří si myslí, že to sebevražda nebyla.
Marilyn byla největší sexuální symbol 20. století a jedna z největších filmových hvězd své doby.
Je o ní známo, že byla milenka obou bratří Kennedyových. Jezdila často do Palm Springs .. do hotelů, které patřily Frankovi Sinatrovy, s kterým byla blízká přítelkyně a později i jeho milenka.
V tu dobu se to všude hemžilo mafií a Marilyn jakožto velká hvězda, měla kontakty i mezi mafií. Je hodně verzí o smrti Marilyn. Zabili ji Kennedyovy? Mafie? Někdo jiný? .. nebo to byla přece jen sebevražda? To se už nedovíme. :(
Marilyn byla skandální, překvapovala svými gesty a byla pořád terčem bulváru. Někteří o ní říkají, že je děvka bez talentu. Že to byla psychicky labilní ženská, že byla závislá na alkoholu a na prášcích. Že se promrdala až do Hollywoodu a vůbec nic na ní nebylo, že je to jen tupá blondýna bez mozku.
Ale pro mě ne! Vyrůstala v sirotčinci, její otec je neznámý a matka byla zavřená v psychiatrické léčebně. Když bydlela u tety a chtěli jí zase poslat do sirotčince, provdala se za souseda, aby tam nemusela. Bylo jí 16. Jim - její manžel pracoval u námořnictva a Marilyn se o něj poslušně starala. Ona pracovala v továrně na padáky. Tady si jí všiml fotograf. Hned ho čímsi okouzlila. Začali fotit. Měla spostu zakázek. Táhlo jí to ale k herectví. Snažila se jak jen mohla. Mšiml si jí potom velký filmový agent Johnny Hyde. Ten jí potom vyzdvyhl a její kariéra ve filmu konečně pořádně začala.
Toužila po tom, aby byla ve filmu. Milovala hraní a pořád se chtěla zlepšovat a být vážnou profesionální herečkou. Ale společnosti ji stále obsazovaly do rolí najivních blondýnek. Diváci to tak zkrátka chtěli.
Marilyn byla chytrá, snažila se být stále krásná a sexy.
Neměla to lehké a kam až se vypracovala. Marilyn bývala často smutná a v depresi. Když ale musela na červený koberec, nahodila úsměv.
Už jsem přečetla hodně knížek a viděla dokumentů, kolik se jen dalo. A jsem jí v hodně věcech podobná. Asi proto ji tak můžu :)
No ... Nebudu ji tu dál rozebírat ;)
Jen jsem sem chtěla napsat něco o ní a taky ji připomenout :)

beauty, black and white, classy, jewels, marilyn monroe

b&w, black and white, bsf, diva, marilyn monroe

happy, laugh, marilyn monroe, smile

beautiful, bed, blonde, marilyn monroe

beauty, black and white, cute, cute girl, marilyn monroe

marilyne monroe, perfect, smile, vintage

buildings, city, marilyn monroe, urban

blond, blond hair, marilyn monroe

beautiful, celebrity, marilyn monroe, vintage

b&w, black and white, blond, blond hair, marilyn monroe

60s, black and white, diva, marilyn monroe, sixteen

b&w, beautiful, black, black and white, blond
 

1 person judged this article.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement