Jak si vytvořit silnou, trvalou motivaci ?

27. may 2013 at 20:59 | Chloe |  ANA, Tattles, Diets, Others


Ze všeho nejdřív si vzpomeň na situaci, kdy jste sis řekla "musím zhubnout, ať to stojí, co to stojí". Čili situaci, ve které jsi cítila opravdu silnou touhu něco udělat se svojí postavou.
Příklad, o jakou situaci se mohlo jednat: Byla jsi na koupališti, svlékla ses do plavek a cítila jsi se špatně, protože jsi nevypadala podle svých představ.
Napiš si taky na papír 5 nepříjemných věcí, které tě čekají, pokud nezhubneš. Následně napiš zase 5 věcí, na které se můžete těšit, pokud opravdu zhubneš.
Piš jednotlivé body tak, aby byly co nejvíce motivační "Až zhubnu, těším se, jak si o mně budou povídat lidi, jak jsem zhubla a jak krásně vypadám."
Jednoduchý, ale klíčový zvyk:
Až budeš pociťovat nutkání sníst nějakou kalorickou bombu, uklidni se a přečti si těch 5 nepříjemných důsledků, které nastanou, pokud nezhubneš. A přečti si i těch 5 příjemných věcí, na které se můžeš těšit, pokud zhubneš. Ideálně si to i přečti nahlas.
Zkus se co nejvíce vžít do příjemných situací s tvojí novou, štíhlejší postavou.
Co když to dostatečně nezabírá? Jak se můžeš motivovat ještě více?
Příště si před mlsáním nebo přejídáním onen nečti, ale rovnou ho vlastnoručně opiš.
Proč?
Když text čteš, myšlenky se ti mohou začít ulítávat k jiným tématům a za chvíli už nevíš, co jste vlastně četla.
Když text ručně opíšeš, mozek se na něj musí maximálně soustředit, aby všechny pohyby ruky vykonal přesně tak, aby vzniklo slovo, které vzniknout má.

Při psaní motivačního textu tak budeš pociťovat extrémní motivaci a touhu, budeš si představovat příjemné důsledky tvého hubnutí a brzy bude tvoje motivace tak silná, že nebudeš mít problém hubnout.
 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 Chanel Chanel | Web | 28. may 2013 at 7:43 | React

Děkuji za tento článke :*

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement